Розвиток комунікації та гри у немовлят
Саллі Дж. Роджерс, Лорі А. Вісмара
Деяким немовлятам складніше, ніж іншим переймати ті
моделі поведінки, які їм пропонують батьки. Вони
можуть не відгукуватися з таким захопленням та зацікавленням, як це очікується. Інші діти реагують, але не проявляють ініціативи, щоб розвинути цю взаємодію. Деякі діти не використовують багато комунікативних навичок, які були перераховані вище, або ж вони використовують їх ледь помітно чи досить змішано, через що стає дуже важко зрозуміти, що саме дитина відчуває.
З 2010-2012 рр. доктор Лорі Вісмара та доктор Саллі Роджерс здійснювали проєкт, профінансований Національним Інститутом Здоров’я, зосереджений на дослідженні методів підтримки родин, які були стурбовані можливими симптомами аутизму у своїх немовлят віком до 12 місяців. Ми зустрічалися щотижня з невеликою кількістю батьків і немовлят, щоб дізнатися більше про дітей та разом працювати над залученням малюків у соціальну комунікацію та гру під
час щоденних взаємодій між батьками та дітьми. Методи, які ми використовували, були розроблені на базі наявних досліджень про розвиток немовлят у сферах розвитку дитини, комунікації та дитячої психіатрії/психології.
Рекомендовані практики в Ранньому Втручанні
Посібник для фахівців
Центральними елементами філософії, політики і практики раннього втручання (РВ) є діти та сім’ї, які отримують цю послугу. Саме тому наша подяка насамперед адресована їм. Ми вдячні їм за все, чого вони навчили нас протягом багатьох років – за те, що спонукали нас сумніватися в, здавалося б, незаперечних фактах, за нові шляхи, які вони відкрили для нас, і які надають сенс цій роботі.
Ідея створення книги «Рекомендовані практики в ранньому втручанні: Посібник для фахівців» народилася внаслідок вдалого збігу таких факторів, як багаторічна стурбованість Національної асоціації раннього втручання (ANIP) питаннями систе-матичного вдосконалення практик РВ і постійна увага Фонду Галуста Гюльбенкя-на (CGF) до таких сфер, як освіта, права людини і специфічні проблеми дітей, що знаходяться в групі ризику, а також їхня підтримка в розробці проєкт неурядових організацій.
Мереживо життя
Функціонування мережі раннього втручання України в умовах війни
Під час жахливої, жорстокої агресії Росії проти українського народу фахівцям, які підтримують сім’ї, дуже важливо не втрачати здатності думати про сім’ї та маленьких дітей, розуміти, у яких умовах вони опинилися і якої допомоги потребують.
Фахівці, як і сім’ї, пережили гострий стрес та травмовані війною. Тому дуже важливо спиратися на об’єктивні дані, щоб приймати правильні рішення та надавати дієву підтримку сім’ї й дитині, незважаючи на продовження бойових дій в Україні.
Для цього в травні 2022 року, на третій місяць повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, було проведено дослідження «Функціонування мережі раннього втручання України в умовах війни».
Метою дослідження було вивчення ситуації щодо послуги раннього втручання (РВ) на третій місяць після початку широкомасштабних воєнних дій в Україні.